Konkurs "Znajdź Orła"

24.01.2017


 
Orzeł - silny, dumny, niezależny. Nasi przodkowie wpisali go w godło. Królowie bili go na monetach. Chcieli, żeby Polska i Polacy byli, tacy jak te majestatyczne ptaki.
 
Żyjemy wśród orłów. Tych dosłownych, które są trwałym elementem polskiej przyrody i tych „w przenośni”. Każdy ma je w portfelu. Kierowców orzeł wita na stacjach paliw PKN ORLEN. Dzieci i młodzież grają w piłkę na „Orlikach”. Wielu zna jezioro Orle.
 
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy konkurs ZNAJDŹ ORŁA!. Wierzymy, że każdy może go odnaleźć w swoim otoczeniu. Wystarczy rozejrzeć się dookoła. Spojrzeć na najbliższe sąsiedztwo (i te trochę dalsze) z innej perspektywy. Zobaczyć je na nowo.
 
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przesłać 1-3 zdjęcia inspirowane orłami. Mogą to być zdjęcia ptaków w naturze. Ale mogą to być również orły „zakodowane” w naszej kulturze i codzienności. W przedmiotach użytkowych, obrazach, rzeźbach i instalacjach, nazwach miejsc, ulic i budynków.
 
Do zdjęć konkursowych należy dołączyć wypełniony formularz dostępny w regulaminie i wysłać na adres [email protected].
 
Liczymy na Waszą pomysłowość, oryginalność i dociekliwość. Pokażmy wspólnie, że orły stanowią część naszego dziedzictwa. Przyrodniego, kulturowego i historycznego.
 
Zależy nam, aby orzeł przetrwał nie tylko w symbolach i na zdjęciach, ale także w przyrodzie. Dzisiaj ich populacja w Polsce jest bardzo nieliczna, w przypadku orła przedniego i orlika grubodziobego – zagrożona wyginięciem. Przy tak niskiej liczebności odratowanie każdego osobnika jest niezwykle istotne. Dlatego PKN ORLEN wraz ze stowarzyszeniem Ptaki Polskie prowadzi program „ORLEN dla Orłów”, którego głównym celem jest wspieranie leczenia orłów i przywracanie ich naturze. Także klienci stacji paliw ORLEN – uczestniczy programu lojalnościowego VITAY mogą aktywnie wspierać  rehabilitację i leczenie orłów poprzez przekazywanie swoich punktów VITAY na stronie programu www.vitay.pl. Konkurs ZNAJDŹ ORŁA! jest jednym z wielu inicjatyw podejmowanych w ramach tego programu.
 
Życzymy Wam dobrej zabawy i wielu inspirujących spotkań z orłami!
 
Czekamy na Wasze zgłoszenia!
 
Szczegóły konkursu na stronie: http://www.ptakipolskie.pl/konkurs-znajdz-orla